20-lecie odnowy wspominaj z nami

GaleriaWizyt:

Dziś4
Miesiąc106
Ogółem39791

Obecnie:

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

III Marsz dla Życia i Rodziny

marszW niedzielę 25 maja o godzinie 15.00 z Placu Jana Pawła II w Ełku wyruszy "Marsz dla Życia", skąd uczestnicy przejdą ulicami: Wojska Polskiego, Mickiewicza, Małeckich do Parku Solidarności, gdzie będzie zorganizowany Festyn Rodzinny.

Marsz ma zwrócić uwagę opinii publicznej i władz na sytuację rodziny i na potrzebę ochrony życia. „W tym roku idziemy pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd". Chcemy zwrócić uwagę, że to rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej i samorządu. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie. Tutaj dziecko zdobywa swoje pierwsze doświadczenia społeczne, uczy się określonych zachowań i norm postępowania" – wyjaśnia koordynator.
Tradycyjnie na Marsz przygotowane są transparenty z hasłami manifestującymi wartość rodziny. W ubiegłym roku były to hasła: „To co dobre się zaczyna, gdzie pojawia się rodzina", „Wybieram Rodzinę a nie nadgodzinę!", „Seksedukacja to deprawacja!", „Dzieci skarbem, a nie garbem", „Gdy rodzina zjednoczona, żadne zło jej nie pokona!", „Tylko w rodzinie smutek ginie".
Papież Franciszek przekazał pozdrowienia uczestnikom marszów w Polsce: Papież łączy się duchowo ze wszystkimi, którzy przez udział w marszu pragną zwrócić uwagę na piękno życia, jakim Bóg obdarzył człowieka, wyrazić swoje poparcie dla ewangelicznego modelu rodziny i wychowania, upomnieć się o prawa dzieci przed narodzeniem oraz uwrażliwić opinię publiczną i odpowiedzialne władze na sytuację rodziny.

stat4u