20-lecie odnowy wspominaj z nami

GaleriaWizyt:

Dziś1
Miesiąc120
Ogółem39805

Obecnie:

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Święcenia kapłańskie dk. Piotra

21 listopada o godzinie 15.00, w Święto Ofiarowania NMP, w katedrze Św. Wojciecha w Ełku, bp Jerzy Mazur Biskup Ełcki udzielił święceń kapłańskich dk. Piotrowi Grygo z naszej wspólnoty.

Na uroczystości nie zabrakło kapłanów, osób konsekrowanych, znajomych z murów seminaryjnych oraz rodziny i zaproszonych gości. Wszyscy oni wraz z zebranymi wiernymi polecali szczególnym modlitwom nowo wyświęconego kapłana.

Tydzień przed uroczystością dk. Piotr odbył rekolekcje przygotowujące do święceń kapłańskich. Po powrocie do wspólnoty seminaryjnej odbyło się Iuramentum przed święceniami kapłańskimi, podczas którego Piotr złożył swoją przysięgę.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za dar powołania Ks. Piotra i prosimy Jezusa Chrystusa - najwyższego Kapłana, aby Jego powołanie przyniosło obfite owoce i prowadziło powierzone Mu dusze do Boga. Niech Duch Święty udziela Mu swoich darów, a Maryja niech będzie Mu przewodniczką do Nieba. Msza św. Prymicyjna odbyła się w niedzielę 23 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla o godz. 13.00 w Parafii św. Tomasza Apostoła w Ełku.

stat4u