20-lecie odnowy wspominaj z nami

GaleriaWizyt:

Dziś2
Miesiąc108
Ogółem39793

Obecnie:

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

Spotkanie opłatkowe wspólnot Odnowy Ełckiej

11 stycznia 2013 r w centrum pastoralno-administracyjnym przy parafii św Wojciecha miało miejsce spotkanie opłatkowe wspólnot Odnowy Ełckiej wraz z Ks. Biskupem Romualdem Kamińskim. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św o godz 18.00, którą celebrował Ks. Biskup. Grupę muzyczną utworzyły osoby ze wszystkich wspólnot Odnowy w Duchu św.

Po Mszy św. przeszliśmy do sali gdzie miała miejsce kolejna część naszego spotkania. Wszystkich uczestników powitała Celina, liderka ze wspólnoty ,,Jordan" z parafii Opatrzności Bożej.

Odczytany został fragment Pisma św o Narodzinach Jezusa. Trzymając się za ręce odmówiliśmy wspólnie modlitwę Ojcze Nasz. Razem utworzyliśmy Szopkę Betlejemską w której narodził sie oczekiwany Zbawiciel - Światłość świata. Pojawiła się prawdziwa konstelacja gwiazd, zwierzęta, które miały ten przywilej by być  najbliżej Nowonarodzonego, aniołowie, którzy wzbudzili ogromny podziw wśród zebranych,  pasterze, oni pierwsi przybyli do żłóbka i królowie ze swoimi orszakami.

 Dzielenie opłatkiem rozpoczął Ks. Biskup, podchodziliśmy do siebie nawzajem  z białym chlebem w ręku i z jakże ważnymi dla nas słowami Pokój z Tobą. Czuliśmy się jak w prawdziwej dużej rodzinie, pełnej ciepła, miłości, radości i pokoju. Przy choince i śpiewie kolęd upływał nam czas.

Przeszliśmy do części jadalnej, by też przy wspólnym stole nacieszyc sie sobą i potrawami które przygotowaliśmy. Rozmowy między członkami wspólnot nie miały końca, brakowało nam siebie nawzajem, niecodziennie przecież zdarza się takie spotkanie.

Dziękujemy wszystkim którzy natrudzili się przy jego przygotowaniu i życzymy Błogosławieństwa Bożego od Nowonarodzonej Dzieciny.

 

 

stat4u